על המנחים בתוכנית

מרכזת התכנית ומנחה מובילה:
ענת שלו

מאמנת סוסים, חולקת את חייה עם 5 סוסים מופלאים, מדריכת רכיבה טיפולית בעברה, כיום מרצה ומנהלת את התוכנית Horsefriendship. מלמדת אימון סוסים בגישה חיובית במסגרות לימודיות שונות ובכנסים בארץ ובחו״ל (בינהם בקליקר אקספו 23/22/21 תחת הפורטל הלימודי של פורטל של   Tromplo  ועוד ).
חברה תומכת בארגון היועצים ההתנהגותיים IAABC
בעלת הכשרה כמאמנת מוסמכת בארגון להכשרת וטרינרים, מאמנים ואנשי טיפול בפרקטיקות מכבדות למניעה, טיפול והפחתה של מתח, פחד וחרדה במהלך טיפולים רפואיים FearFree®.

ויול עטיה
בוגרת התכנית, עם סיום לימודיה ויול טסה לארה״ב והמשיכה להשתלם ולהרחיב את הידע שלה בפרקטיקות לשינוי התנהגות ואימון בגישה חיובית לצד מאמנים כמו קן רמירז ופגי הוגן. עבדה עם חמורים במקלט Safe Haven for Donkeys בגן יאשיה כאחראית על הטיפולים הרפואיים, וכמטפלת הקופים וחיות אחרות ביער הקופים שביודפת. כיום עובדת כמאמנת ההתנהגותית של המקלט השיקומי להצלת חיות משק ״להתחיל מחדש״. ויול תלווה את התלמידים לאורך כל התכנית, תלמד על העשרה, תוסיף את נקודת מבטה על תחזוקת סביבת חיים תואמת, היכרות עם עקרונות השפה החיובית ואימון מעשי.

מנחים נוספים מעוררי השראה מהארץ והעולם שיתארחו בתוכנית:

Peggy Hogan
פגי הוגן מאמנת סוסים מארה״ב, מהמובילות בעולם ׳אימון מבוסס חיזוקים חיוביים׳ / ׳אימון קליקר׳ עם סוסים. פגי מנחה קליניקות ברחבי העולם, מעבירה קורסים אינטרנטים שונים ומרצה קבועה בכנסים היוקרתיים של clicker expo. פגי מגדלת ומאמנת 5 סוסים משלה בסנטה ברברה שבקליפורניה, ובמסגרת התוכנית תעביר הרצאה ותלמד כיתה שתמשך שבועיים באימון קליקר ורכישת מיומנויות מתקדמות לתקשורת מבוססת חיזוקים חיוביים.

Susan G. Friedman, Ph. D.
פרופ׳ סוזן פרידמן, האגדית מ Behaviorworks, חברת סגל במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת יוטה, ארה״ב, חלוצה בהטמעה הגישה היישומית לניתוח התנהגות (ABA) לעולם של למידה, שינוי התנהגותי ואימון של בעלי חיים. סוזן מרצה ומורה מוערכת במסגרות שונות מלמדת מאמנים, וטרינרים ואנשי טיפול שונים מרחבי העולם. פועלת שנים לביסוס גישה אתית מבוססת מדעית השמה דגש על רווחת בעלי החיים במסגרת אימון והתערבויות אחרות. משמשת כיועצת התנהגותית במסגרות שונות ואחת הדמויות המשפיעות כיום בעולם בתחומה. במסגרת התוכנית תעביר ובו הרצאה ושיחה פתוחה עם התלמידים.

Monty Gwynne
מונטי גוון, מ equispeak   בקנדה, מאמנת סוסים בגישה חיובית, מתמקדת בעבודתה באימון תנועת מיטיבה לסוסים, דרך אימון קליקר של דראסג׳ ואימון בגישה חיובית למשיכת כירכרה – תוך מתן השפעה ושליטה לסוס על עצם ההשתתפות בפעילות המייתרת את הצורך בשימוש בעזרים לריסון והפעלת כוח (כמו שוט ומתג וכו). במסגרת התכנית תעביר וובינר על דרכים מעשיות באימון חיובי לבניית באלאנס ותנועה מייטיבה לסוסים.


הדס עברי
בוגרת התכנית, חיה ונושמת סוסים מגיל 0, אוהבת ומחוברת לעולם הסוסים בדרכים שונות ומשתנות. בעשר השנים האחרונות לומדת, חוקרת מדייקת ומתנסה כאדם, כמאמנת סוסים, כמדריכת רכיבה, ומטפלת באנשים בעזרת סוסים.
בעלת חווה קטנה במושב יודפת ובה 5 סוסים קסומים, חברים ושותפים לדרך. מתרגלת תקשורת אמפתית מבוססת חיזוקים חיוביים באופן יומיומי באימון הסוסים באורווה, סוסים של אחרים, ובמפגשים טיפוליים.
הדס תחלוק עם התלמידים את התובנות והניסיון שלה בהתערבות טיפולית לאנשים שנעזרת בסוסים ומבוססת על דו שיח ותקשורת חיובית

Ylvie Fros
אילבי פרוס, מאמנת סוסים מהולנד, מלמדת ברחבי העולם ובעלת הכשרה מקיפה בכל הנוגע דידקטיקה, אתולוגיה, פיזיולוגיה אחזקה ואימון סוסים, Academic Art of Riding, Bent Branderup (R) trainer ועוד… אילבי תלמד במסגרת התוכנית העמקת מיומנויות של התבוננות וזיהוי ביומכניקה ותנועה של סוסים, תלמד על באלנס ועל תרגילים בסיסיים מהקרקע שיכולים לחזק ולבסס תנועה מיטיבה, שיווי משקל והעצמה לסוסים.

פרופ' עמוס בוסקילה
חוקר סוסים ומרצה במחלקה למדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון. במסגרת התוכנית מלמד על התנהגות ותובנות אחרות דרך התבוננות בסוסי בר.

נגה רונן
מאלפת ומטפלת בבעיות התנהגות של כלבים (וחיות אחרות) בגישה חיובית.
בוגרת בהצטיינות של האקדמיה לאילוף של קארן פראיור שבארה"ב.
מייסדת ומנהלת מרכז "אנימה". מלמדת מאלפים ומטפלים התנהגותיים בגישה חיובית בארץ ובחו"ל.

זהבה חפץ לוי
מטפלת מוסמכת (והיחידה בישראל) בשיטת  Equine Touch. טכניקה מקיפה בעלת יכולת להשפיע על החיה כולה, גוף ונפש  מתוך הכרה שלא ניתן להפריד בין השניים. תלמד על הקשר בין כאב והתנהגות.

ומנחים אחרים שיופיעו במהלך הלימודים…